Yaklaşık 1 sene önce hakkında bulunan suçlamalar nedeniyle hapis yatan Tekashi 6ix9ine, yaklaşık 40 senelik mahkumiyet ile yargılanıyordu. 18 Aralık 2019 tarihinde Amerikan polisi ile yapmış olduğu anlaşma ile eskiden üye olduğu ‘Nine Trey‘ çetesi hakkında çete aleyhine verdiği ifadelerin sonucunda mahkeme, 2 yıllık hapis cezası ve 5 yıl denetimli serbestlikte karar kıldı.

Halihazırda 16 aylık bir hapis cezası yatan ünlü Rapçinin, 2 Ağustos 2020 tarihinde özgürlüğüne kavuşacağı açıklandı.

Eski menajeri olan ayrıca Nine Trey çetesinin üyesi Kifano Jordan ve Çete aleyhine yapmış olduğu ‘ispiyonlamalar‘ nedeniyle çete ve Amerikan Rap camiası tarafından da büyük tepki ve tehdit alan 6ix9ine’ın hapisten çıkması ile gelişecek olaylar da merakla bekleniyor.

6ix9ine Neden Hapiste?

six nine neden hapiste
6ix9ine

18 Kasım 2018 tarihinde federal iddianameye göre ünlü Rap sanatçısı 6ix9ine üyesi olduğu Nine Trey çetesi bünyesinde; cinayet, soygun ve uyuşturucu kaçakçılığı da dahil olmak üzere bir dizi yasadışı faaliyette bulunmak nedeni ile gözaltına alındı.

Ayrıca iddianamede Tekashi 6ix9ine, Nisan ayında silahlı bir soygun ve Temmuz ayında Brooklyn’de bir seyircinin vurulması da dahil olmak üzere iki olayla doğrudan ve birçok suç ile de dolaylı olarak bağlantılı olduğu belirtildi.

Tüm bu suçlar ile en az 32 yıl ile yargılanan 6ix9ine, federaller ile yaptığı anlaşma ve verdiği nafakalar sonucunda 2 yıl hapis ve 5 yıl denetimli serbestlik ile cezasını büyük oranda azalttı.