Kısa Zaman İçin isimli şarkısı ile dikkatleri üzerine çeken AYDEED, ilk kayıtlarını 2019 yılında gerçekleştirdi. İlk teklisi olan Aklımda ” ile dinleyicileriyle buluşan genç R&B sanatçısı AYDEED, isminden sıkça bahsettirmeye başladı. AYDEED kimdir, gerçek ismi ne, kaç yaşında ve nereli? Sorularınızın cevabı yazımızda.

aydeed ayça dalaklı

Gerçek adı Ayça Dalaklı olan AYDEED, 1999 yılında İzmir’de doğdu.  Küçük yaşlarda katıldığı müzik yarışmalarıyla kendisini geliştiren sanatçı, lise yıllarında ilk kez kendi Türkçe şarkılarını yazmaya başladı.

İlk profesyonel kayıtlarını ise 2019 yılında gerçekleştirdikten hemen sonra, aynı sene içinde ilk teklisi Aklımda ile dinleyicileriyle buluştu. Büyük beğeni toplayan şarkısını, bir ay sonra yayınladığı Ya Bi Gören Olursa ve 2020 yılının başlarında yayınladığı, ingilizce sözlerden oluşan Ready 2 Go isimli teklisi takip etti. 2020’nin Mart ayında yayınladığı Kısa Zaman İçin ile müzikte birçok başarılı sanatçının desteğini alan AYDEED, Söz isimli son teklisini ise 4 Haziran tarihinde dinleyici ile buluşturdu.

Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nde eğitimine devam ederken, 21 yaşındaki genç yetenek bir yandan da doğduğu şehir olan İzmir’deki stüdyosunda kayıtlarını almaya devam ediyor. Peş peşe yayınladığı Aklımda, Ya Bi Gören Olursa, Ready 2 Go ve Kısa Zaman İçin ve Söz teklilerinin müziklerinde birçok sanatçıyla çalışmış başarılı prodüktör Berkin Laleli bulunuyor.

Bugüne kadar yayınladığı R&B ve Trap-Soul şarkıları ile hızlı bir yükseliş kazanmış sanatçı, kendisini tek bir müzik türüne bağlamadığını ayrıca Türkçe ve İngilizce dillerinin yanında Korece ve İspanyolca şarkıları da okumaktan hoşlandığını belirtiyor.

AYDEED Şarkıları

Aklımda


Ya Bi Gören Olursa


Ready 2 Go


Kısa Zaman İçin


Söz